přírodní sladidlo nejen pro diabetiky a související produkty


Eshop byl přemístěn na adresu
 www.sukrin-shop.net

Klikněte sem:
www.sukrin-shop.net/sukrin-recepty

 Vaření a pečení se Sukrinem

Zde základní rady pro kuchaře a kuchařky. A tuhle jsou recepty...

Jak mohu použít Sukrin?

Sukrin můžete použít všude tam, kde byste běžně použili cukr. Posypte jím ovoce, oslaďte si Müsli, ovesnou kaši, čaj i kávu. Ze Sukrinu se mohou vyrábět i džemy. Pokud chcete, vytvářet zdravější sladké recepty: jednoduše stačí nahradit cukr Sukrinem. Sukrin lze bez obav vystavit vysokým teplotám, takže je vhodný jak pro vaření, tak pro pečení.

Jak se Sukrin dávkuje?

Sukrin a cukr o stejném objemu mají přibližně stejnou intenzitu sladkosti, rozdíl není velký. Cukr je asi o 1/4 sladší. To znamená, že místo 100 gramů cukru musíte použít cca 120 gramů Sukrinu.
U Sukrinu+ (obsahuje Stévii) je sladivost vyšší, téměř dvojnásobná oproti cukru. Takže místo 100 gramů cukru stačí zhruba 60 gramů Sukrinu. Doporučujeme vyzkoušet.

Kouzlo kombinací

Jednotlivé druhy Sukrinu můžete navzájem kombinovat. Tím změníte jednak chuť a dále sladivost výsledné směsi sladidla. To vám může velmi pomoci při přípravě různých pokrmů a pochoutek - čtěte níže "Vlastní recepty".
Příklad: pokud použijete příliž velké množství Sukrinu krystal nebo Sukrinu Melis, mohou citlivější osoby cítit malinko "štiplavou" pachuť. To se dá sice řešit použítím Sukrinu Plus, který má větší sladivost a proto ho můžete použít méně, ale zde zase hrozí, že výsledná chuť bude malinko "nahořklá" - to je způsobeno Stévií, kterou Sukrin Plus obsahuje.
Když ale zkombinujete Sukrin krystal a Sukrin Plus, získáte téměř ideální směs s minimem "štiplavosti" a s minimem "hořkosti". 

Po kliknutí na obrázek se otevře nové okno (záložka) s velkým obrázkem:

Kombinace Sukrinu krystal a Sukrinu Plus

Pečení z kvasnic

Když vyrábíte kynuté těsto a namísto cukru přidáte Sukrin, může se stát, že těsto nejdříve nakyne méně. Prodlužte tedy mírně dobu kynutí. Nedělejte si ale starosti. Když těsto vložíte do trouby, ještě trochu při pečení nabyde a výsledné pečivo bude perfektní.

Vlastní recepty

Pokud chcete použít Sukrin ve vlastních receptech, je třeba zvážit, jak dosáhnout optimálních výsledků. Množství Sukrinu použitého v receptu, by nemělo přesáhnout jednu pětinu celkového objemu, to znamená 20 procent všech použitých složek.
Příklad: V těstě na dort je celková váha složek jeden kilogram, z toho je 100 g Sukrinu, tj. Sukrin tvoří 10 procent z celkové hmotnosti. V tomto případě je použití Sukrinu bez problémů.
Pokud recept vyžaduje hodně cukru, můžete používat jiná sladidla, jako je med nebo hnědý cukr. Pak bude těsto stále nízkokalorické a považováno za zdravý výrobek, i když další složky samozřejmě kalorie obsahují. Pokud se pokoušíte o vlastní recept za použití Sukrinu poprvé, doporučujeme nahradit pouze první polovinu cukru Sukrinem a zbytek jinými výše zmíněnými sladidly. Nebo zkuste naše recepty.
 Vaše recepty

Máte vlastní zajímavé recepty ve kterých je použit Sukrin? Pošlete nám ho. Rádi ho zde zveřejníme. Můžete posílat emailem, nebo využijte tento formulář: